Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Sprawdź shuttersy w sypialni na skyshutters.pl.

Shutters, a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się najczęściej z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować też w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie pięknie wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż popularne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne wykorzystanie

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy zauważalnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie ludzie przesiadują po kilkanaście godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. Dlatego też warto zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale również przytulny. Swoboda zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co umożliwia np. pełne jego zaciemnienie, gdy pragniemy włączyć coś w telewizji, albo jego przyjemne ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Opcja regulacji wnikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak także z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się efektywnie regulować temperaturę pokoju, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu niż w fałdach zasłon, a ich mycie jest nadzwyczaj łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]