Robienie zakupów

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Zobacz, gdzie nabyć środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalach

Specjalistyczne środki odkażające pomagają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są stosowane i jak działają? Kiedy należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich skład

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków odkażających z reguły znajdziemy chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, a także wiele innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), żele oraz płyny w sprayu.

Przeznaczenie środków do dezynfekcji

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania blatów, podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]