Oświata Rozrywka

Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Dowiedz się więcej o kursie akwareli.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą twórczego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym specjalistą, żeby czuć z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu osób jest to wszak jedynie hobby bądź droga do zrelaksowania się po ciężkim dniu w pracy i nie dążą oni do osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednakże jeżeli chcesz poznać wszystkie techniki, radzimy postawić na kurs malowania akwarelami.

Nie tak prosto kontrolować akwarele – uczestnicz w kursie malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Efekt końcowy wydaje się bardzo lekki i bezproblemowy do stworzenia, jednakże wpływ ma na niego dużo czynników, o których początkujący twórca z rzadka ma pojęcie. Duży udział w samym toku malowania ma także zbieg okoliczności – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet artyści od lat wprawni w tej technice wcale nie są pewni tego, że praca zawsze będzie idealnie taka, jak chcieli. Kurs akwareli to doskonałe miejsce, żeby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i przyswoić sobie pomocne elementarne informacje niezbędne do rozbudzenia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu mile widziani, niezależnie od tego, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych godzin dokładnie objaśniają specyfikę tych farb, szerokie spektrum technik ich stosowania, jak również rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny wygląd pracy.

Nauka malowania akwarelami – plusy pracy w grupie hobbystów

W dobie popularyzacji internetu nietrudno odnaleźć a potem obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak raczej nie będzie to jednoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami pod okiem wprawnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W owocnej szkoleniu z technik artystycznych niezbędne są porady, które kursanci dostają od instruktorów w trakcie tworzenia prac. Te korekty pomagają sprawniej nabywać umiejętności, a kursant nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie planował. Oprócz tego praca w grupie innych osób o pokrewnych zainteresowaniach wytwarza przyjemną aurę wsparcia, które jest niezmiernie istotne w ośmielaniu do dalszego rozwoju artystycznego. Uczestnictwo w rzeczowej analizie prac innych kursantów, pomaga potem we krytycznej ocenie swoich prac już odbyciu kursu.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]