Ochrona i bezpieczeństwo Tematyka witryn internetowych Usługi

Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Skieruj się na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, żeby dowiedzieć się, jak poradzić sobie z malware w WordPressie

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów i stron tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na miliony. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania strony malware, potrzebne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowanego WordPressa?

Grafiki na stronieinternetowej zmieniły się bez Twojej ingerencji? Strona wysyła spam? Na witrynie pojawiły się odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest uniemożliwione? To zaledwie kilka z potencjalnych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich przypadkach konieczne jest ekspresowe działanie w celu usunięcia przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców powinno się zlecić specom od tego typu działań, ponieważ usuwanie malware z WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie wirusów ze strony www – pełny przegląd plików oraz baz danych strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki htaccess i wp-config. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zredukują ryzyko następnych ataków. Jeśli długookresowe zainfekowanie mogło spowodować włączenie strony do spisu zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć również niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Okresowe uaktualnianie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie ważne, bowiem odwrócenie wszelkich następstw cyberataku nie jest gwarancją, że taki przypadek nie powtórzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]