Nasze porady Podróże i turystyka Tematyka witryn internetowych

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o ciekawych miejscach w Małopolsce, znajdziesz na visitmalopolska.pl.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż często trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapę, na której migiem odszukają hotele, motele i schroniska, zabytki i muzea, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Z kolei dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. czar lokalnego folkloru, regiony agroturystyczne czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Przydatne rozmówki i katalog ambasad – ważne informacje dla podróżników z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych południowych miejscowości. Newsy dodawane na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku słowackim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski. Nadzwyczaj wartościowa dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów naszym kraju.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego