Oświata Tematyka żywnościowa

Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Unikalna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci znajduje się tu

Dzieci kochają uczestniczyć w gotowaniu – wybierać i przynosić składniki bądź przystrajać ciastka. Chciałabyś rozwijać zapał kulinarny swojego malucha? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czy warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od 6-10 lat. Podczas warsztatów dzieci uczą się niezależności i rozwijają swoją pomysłowość i co jest niezmiernie ważne – nabywają pożyteczne umiejętności. A po prostu świetnie się bawią. Dobieranie i mieszanie ingredientów, komponowanie ciekawych smaków oraz nauka prostych przepisów – całość powoduje, iż dzieci ochoczo gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także zasady, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach asystują też rodzice, stąd jest to wspaniała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później spróbować tego, co upichciły.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Zajęcia prowadzone są przez trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W czasie warsztatów uczestnicy przygotowują danie główne i deser. Mali wielbiciele sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej pizzy, czy też przyrządzić apetyczny makaron na słono bądź słodko. W czasie warsztatów dzieci przygotowują też smaczny deser – mus z lodami truskawkowymi oraz mascarpone. Nauka powiązana z zabawą to świetna metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ulubionych dań przynosi dzieciakom moc szczęścia. Nawet bardzo przekorne dziecko będzie z pasją oddawało się pieczeniu znakomitej pizzy bądź dekorowaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i doskonały kontakt z maluchami.

Dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]