Finanse Usługi

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Więcej informacji o szczegółach oferty biura rachunkowego Katowice uzyskasz tutaj.

Prowadzenie finansów w małych firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na etat, a ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, by właściwie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy pewność, że następstwem potencjalnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Należy również wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że dużo kwestii można uzgodnić z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które będzie najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie kosztami porad – dziwnie niskie ceny usług zazwyczaj zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści mają właściwe certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]