Usługi

Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Usługi prywatnych detektywów są coraz popularniejsze. Decydujemy się na na ich wynajęcie nie tylko w wypadku kłopotów rodzinnych. Ich usługi okazują się bardzo pomocne również dla pracodawców – pozwalają np. sprawdzić czy pracownik będący na L-4 rzeczywiście nie jest w stanie pracować albo czy informacje podane przez niego w CV są zgodne z prawdą. Warto więc dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie kwalifikacje winien posiadać prywatny detektyw i w rozstrzygnięciu jakich problemów może być pomocny.

Detektyw – zawód tylko z licencją

Nie wszyscy mogą pracować jako detektyw. Żeby legalnie wykonywać ten zawód, należy posiadać stosowną licencję, którą otrzymuje się po zaliczeniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, iż osoby przystępujące do testu muszą też spełnić uprzednio określone wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa jednego z krajów wchodzących w skład UE, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji oraz co najmniej średniego wykształcenia. Warunkiem jest również bycie osobą niekaraną, a w przypadku byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, kandydaci na prywatnych detektywów muszą ukończyć 21 lat.

W jakich przypadkach zwrócić się o pomoc detektywów?

Gros zadań, które realizują detektywi dotyczy różnego rodzaju kwestii rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zwrócić się między innymi jeśli podejrzewamy, iż nasz małżonek nie jest wierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic naszego dziecka właściwie sprawuje nad nim opiekę. Prywatny detektyw pomoże nam także określić rzeczywistą wysokość dochodów byłego partnera, co jest bardzo przydatne podczas spraw mających ustalić wysokość zasądzonych alimentów.