Usługi Wszystko o zdrowiu

Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by używać sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz też wykazują sporo innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Nowoczesne metody implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczne zmniejszenie czasu leczenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – unikać alkoholu, palenia papierosów i bardzo ciepłych potraw. Ważne będzie także wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają opuchliznę i dyskomfort.

Implantologia – komu powierzyć?

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne jest to, by znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek i trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne informacje.