Usługi

Doradztwo personalne – usługi dla biznesu

Szukasz szczegółowych informacji o doradztwie personalnym Kraków? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-projektami-hr/

Część przedsięwzięć zaplanowanych przez dział Human Resources może wyjść poza możliwości danego przedsiębiorstwa. Problem staje się niezwykle poważny, kiedy podjęty projekt zakłada sporo niewiadomych, a jednocześnie obejmuje problematykę nieznaną uprzednio zespołowi. Zasadniczy dla efektywności poprowadzenia danego procesu jest stopień zaawansowania zamierzenia i, w konsekwencji, doświadczenie konieczne do jego wykonania. Z tej przyczyny w licznych przypadkach niezastąpiona staje się pomoc zewnętrznych ekspertów, którzy, w zależności od projektu, mogą zapewnić doradztwo na pojedynczych etapach projektu albo wziąć na siebie kierowanie całością. W jakich przypadkach firmy powinny skorzystać z usług doradztwa HR?

Doradztwo personalne – kierowanie przeprowadzeniem całego projektu bądź jego fazami

Na wsparcie proponowane w ramach doradztwa personalnego, przedsiębiorstwa decydują się w przeróżnych sytuacjach. Jednym z najważniejszych aspektów tego typu współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji zatrudnionych. Aby jego podsumowanie było wiarygodne, a także przydatne przy opracowywaniu strategii, potrzebne jest zastosowanie adekwatnych procedur zbierania danych oraz ich poprawna analiza. Poza tym firmy często zwracają się do doradcy personalnego w celu zrealizowania wszelkiego typu audytów – najczęściej dotyczących komunikacji wewnętrznej. Jak wcześniej napomknęliśmy, rola konsultanta HR w całym procesie może być różnorodna. Niekiedy pełni on funkcję project managera, kierującego całym procesem od podstaw, innym razem zaś jest jedynie konsultantem merytorycznym, dającym wszechstronną pomoc w razie jakichkolwiek problemów.

Doradztwo personalne – jak odszukać dobrego specjalistę?

Powodzenie strategii wdrażanych we współpracy z konsultantem HR w największym stopniu jest zależne od tego, jakie umiejętności opanował wybrany przez przedsiębiorstwo specjalista. Przy wyborze doradcy HR należy zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie. Warto przeanalizować to, z jakimi firmami dotychczas współpracował i, co kluczowe, jakie zadania tam wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]