Usługi Wszystko o zdrowiu

Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie wszystkie choroby uzębienia jesteśmy w stanie wyeliminować zwykłymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w razie uszkodzeń kości, dużych uszkodzeń uzębienia, konieczności umieszczenia implantów lub koron i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju guzy bądź narośle. Które metody są jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, żeby leczenie było były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub chorych po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Który chirurg stomatolog okaże się najlepszy?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Warto zatem napisać parę zdań o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest na pewno to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma też atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do chorych – dużo mówią nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy między innymi w sieci lub w gronie bliskich.