sesje coachingowe, profesjonalny coaching
Usługi

Kwalifikacje zawodowe i personalne można rozwinąć – o coachingu

Pełne wykorzystanie swojego potencjału może być nie takie proste. Niekiedy po prostu brakuje nam motywacji, innym razem źródłem trudności są kwestie psychologiczne. Niezależnie od powodu, tego typu problemy bywają szalenie dokuczliwe i niejednokrotnie uniemożliwiają rozwój osobisty bądź zawodowy. Co najgorsze, pokonanie ich bez pomocy osób trzecich jest wyjątkowo trudne, a w wielu przypadkach wręcz niewykonalne. Z tej przyczyny powinno się skorzystać z wiedzy profesjonalistów. Tym bardziej, iż metody stosowane dzisiaj przez coachów w szeregu kazusów są niesłychanie efektywnym instrumentem w pokonywaniu ograniczeń blokujących ścieżkę do realizacji wyznaczonych celów.

Profesjonalny coaching. Na czym to polega?

Praca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się. By osiągnąć planowane efekty, na wstępie ważne jest bez wątpienia uformowanie obopólnego zaufania i szczególnego rodzaju więzi. W trakcie początkowych sesji – które mogą odbywać się za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych czy też przez telefon – coach pozna też cechy charakteru, ambicje i możliwości swojego klienta, a także uzgodni z nim strategię działania. W trakcie współpracy najczęściej przeprowadza się parę sesji coachingowych, które trwają mniej więcej 90 minut. Zamykająca sesja jest z kolei sposobnością do ocenienia działań i wypróbowania, na ile klient upora się z konkretnymi przeszkodami w pojedynkę. To, jakie zagadnienia będą rozpracowywane w toku sesji coachingowych zależy od priorytetów klienta – może to być podwyższenie szeroko rozumianego zadowolenia z życia bądź zwiększenie jego wydajności.

Coaching – rozwiń swoje kwalifikacje personalne bądź zawodowe

Na profesjonalny coaching warto zdecydować się w różnych przypadkach. Jednym z najistotniejszych argumentów uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest dążenie do pełnego wykorzystania własnego potencjału celem poszerzenia kwalifikacji personalnych lub zawodowych. Coach psycholog potrafi też realnie pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, wzmagając stopień zadowolenia lub ucząc, w jaki sposób minimalizować obawy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]