lokal na chrzciny
Usługi

Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Dla rodziców chrzest jest pierwszym dużym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego dziecka, w związku z tym troszczą się o to, aby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Organizacja chrzcin może być jednak trudne, w szczególności jeżeli na imprezie ma pojawić się spora grupa bliskich i znajomych. W tym artykule znajdziesz kilka porad, które wesprą cię w tym zakresie.

Organizacja chrzcin – poproś zaproszonych o konfirmację swojego przyjazdu

Dawniej chrzciny miały miejsce od razu po urodzeniu pociechy, częstokroć nawet tego samego dnia, ze względu na znaczną śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzciny przeistoczyły się w istotny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, więc są planowane z reguły kilka miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na spokojne rozważenie istotnych aspektów tej okoliczności, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, a także świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd. Wybierając w parafii dzień sakramentu polecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie gości, a także organizację dla nich poczęstunku oraz noclegu, jeśli będą podróżować do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach powinno się dodać prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest konieczne do obliczenia ile osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się także poinformować, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina najczęściej skupia się na zabawkach, jednak rodzicom przydadzą się bardziej praktyczne podarki, jak np. fotelik samochodowy, wózek dla dziecka albo zestaw ubrań.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzciny?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny organizowano przeważnie w domu rodziców dziecka, więc nie wszyscy uczestnicy mszy w kościele mogli być gośćmi odświętnego poczęstunku. Teraz normą jest już obiad dla znacznej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców. Sprawdzając propozycje sal, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko wynajmują udekorowane wnętrza, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis harmonizujący z charakterem obiadu oraz który zapewni profesjonalną obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament ma mieć miejsce w okresie letnim, polecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast nudzić się przy stoliku mogą bawić się pośród zieleni. kluczowy jest również taki dobór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, tak samo jak transport gości do zarezerwowanego hotelu albo domu.

Dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]