Technologie Usługi

Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Jeśli ciekawi Cię pełna oferta druku 3D Kraków, skieruj się na cadxpert.pl.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana głównie do projektantów CAD, konstruktorów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, a także przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wydrukowany w technologii FDM, SLA, SLS, DMLS, oraz PolyJet, może zamówić tę usługę przy założeniu, że nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy także strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D małych elementów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, bardzo wąskich ścianek, wygładzonej powierzchni oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia druku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego zapewnia dokładność konturów oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Drukowanie 3D w technologii FDM – wielokolorowe filamenty

FDM to najpopularniejsza metoda druku 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, jak również możliwość wykorzystania materiałów w ogromnej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany najczęściej za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]