Regulacja okien w Warszawie
Usługi

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – by odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, niemniej jednak także zapobiega wypaczeniom i defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje problemy z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby na dodatek wezwać fachowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]