Usługi

Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Część śmieci nie może znaleźć się w zwykłym koszu na odpady komunalne. Przyczyny tych zakazów bywają rozmaite – niekiedy śmieci mają za duże wymiary, innym razem zakazują tego wprowadzone w Polsce przepisy. Jak poradzić sobie z tymi kłopotliwymi śmieciami? Powinniśmy zawieźć je do gminnego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi pracować co najmniej jeden PSZOK, chociaż w dużych miejscowościach możemy czasem wybrać spośród wielu punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie wygodne jest wyłącznie dla tych, którzy posiadają własny samochód oraz sporą ilość niewykorzystanego czasu. Pozostali słusznie uczynią, stawiając na wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i renowacje – dlaczego warto wypożyczyć kontener na śmieci?

Podczas wszelkiego rodzaju prac wytwarzane są nietypowe odpady. Przeważnie są to przebudowa nieruchomości oraz – chodzi głównie o spore ilości gruzu, a także pudeł po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest także idealnym rozwiązaniem, jeśli postanawiamy o sprzątaniu strychu – w takim przypadku pomieścimy w nim wszelkie zalegające od wielu lat niedziałające urządzenia, sprzęty i niemodne meble. Porządkowanie strychów czy prace remontowe będą jeszcze mniej uciążliwe, jeżeli z okna mieszkania do kontenera podłączymy specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przeniesiemy odpady bez potrzeby wyczerpującego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu powierzyć kontenerowy wywóz śmieci i sprzątanie strychów lub piwnic?

Sprzątanie strychów, ale też wywóz różnych odpadów, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o ustalonej pojemności, który ten przez okres wskazany w umowie napełnia odpadami budowlanymi czy też starymi sprzętami. Kontener jest potem odbierany z posesji, a nagromadzone śmieci transportowane są do punktu, w którym zostaną zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach.