Wszystko o zdrowiu

Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Skieruj się tu po więcej szczegółów o magnetoterapia aparaty.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia zmniejsza także obrzęki, poprawia krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na znaczne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy też modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]