voigt kraków, korekcja wzroku kraków, centrum oka
Wszystko o zdrowiu

Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Dobry wzrok zapewnia wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można usunąć problematyczne i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg nieinwazyjny i bezpieczny

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do noszenia soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty umożliwiające leczenie presbiopii, jaskry, nadwzroczności, jak również wielu rzadszych chorób. Szczególnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się ogromną efektywnością. Taka korekcja wzroku jest bezpieczna oraz mało inwazyjna, a pacjent prędko wraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje doświadczony personel, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować adekwatną metodę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Eksperci przyjmujący w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesny sprzęt diagnostyczny, więc są w stanie wykryć nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Prócz tego lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest procedurą użyteczną w wykrywaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej, a także pozostałych groźnych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją katarakty i innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie również z innymi przypadłościami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków bądź ciał obcych z gałki ocznej.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]