W tym miejscu znajdziesz więcej szczegółów o zabiegu femtoLasik.
Laserowa korekta wzroku to dzisiaj najpopularniejsza metoda korekcji astygmatyzmu, hyperopii, myopii oraz presbiopii, jednak niewiele zainteresowanych wie, że zabiegi te są przeprowadzane przy użyciu rozmaitych technik.
Metoda FemtoLASIK – bezpieczna, bezbolesna i bezinwazyjna technika korekty wzroku
FemtoLASIK (zwany również All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, bezbolesna oraz całkowicie bezpieczna technika korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii) oraz niekiedy presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – wprawny lekarz optometrysta jest w stanie przeprowadzić go w czasie poniżej 20 minut. Atutem tej metody jest to, iż pacjentowi niesłychanie szybko wraca ostrość wzroku – w zasadzie w przeciągu dnia po zabiegu może wznowić swoje normalne obowiązki. Zabieg dzielony jest na 2 etapy i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy użyciu mikrokeratomu. W metodzie FemtoLASIK najpierw za pomocą lasera femtosekundowego oddziela się płatek rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w kolejnej fazie ma miejsce kształtowanie rogówki laserem excimerowym.
Inną odmianą metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest indywidualna dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu sporządza się topografię rogówki i na jej bazie koduje się kolejne ruchy wiązki lasera. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z astygmatyzmem i nadwzrocznością, których rogówka cechuje się niestandardowym kształtem.
Metody LASEK oraz EBK
Inne metody korekty wad wzroku to między innymi:
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z przeróżnych przyczyn nie da się zastosować metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płat nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej usuwa się z rogówki nabłonek (regeneruje się on po pewnym czasie naturalnie), a następnie modeluje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, bowiem laser nie ingeruje w głębsze warstwy rogówki. Zabieg ten można jednakże wykorzystać jedynie do korekcji mniejszych wad wzroku.
Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]