Wszystko o zdrowiu

Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o korekcji laserowej.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, komfort w codziennych sytuacjach czy dostęp do różnych zawodów – to jedynie kilka z powodów, które przekonują wiele osób do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie stale wzrasta, do czego przyczynia się zapewne niesłychanie nikłe niebezpieczeństwo ewentualnych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, bowiem są czwarty (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Europy.

Korekcja laserowa wzroku – precyzja i niska inwazyjność

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum osiąga się imponujące rezultaty. Podnosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie wiązki światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie precyzyjnego formowania, a równocześnie redukuje zagrożenie naruszenia innych części rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad widzenia przemawia wiele argumentów. Kluczowe to z całą pewnością niska inwazyjność, skuteczność, dokładność i prawie nie występujące ryzyko powikłań. Wypada wspomnieć też o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz może jej odmówić

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, że w niektórych przypadkach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, karmienie piersią i ciążę, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma czy wiek poniżej 21 roku życia.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]