Wszystko o zdrowiu

Najlepsze metody wybielania zębów

Lśniące i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – odzyskaj mocne i białe zęby

Szczotkowanie zębów po każdym posiłku pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby pielęgnacyjne (pasty, lakiery, nakładki), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty już po 3 sesjach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – sprawdź czy nie masz ubytków

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalistycznego szablonu oznacza się odcień zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Istotne jest też właściwe dobranie odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej ok. 7 dni. Świetne efekty przynosi również wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.