Wyposażenie wnętrz

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Sprawdź, gdzie nabyć podłogi panelowe, wejdź na http://bit.ly/2kr44vp.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – nie uszkodzisz ich, czekając kilka dni – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać startując z rogu pokoju. Przed pracą, upewnij się, czy nie są uszkodzone, gdyż później trudniej będzie je zwrócić. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – dopuszczalna wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w pokoju. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]