Wyposażenie wnętrz

Krzesła kuchenne – powinny być ergonomiczne i wygodne

Smaczny obiad to ten sporządzony ze zdrowych produktów i spożywany powoli w rodzinnej atmosferze. Niestety na co dzień jadamy przed telewizorem, z na za niskim stoliku kawowym bądź przy brodzie, bo nie przeznaczyliśmy na to w mieszkaniu osobnego punktu. Osoby, których wielkość oraz ułożenie pomieszczeń to umożliwiają, powinny rozważyć wydzielenie części kuchni lub wręcz aranżację osobnej jadalni, gdzie stanie wysoki stół wraz z krzesłami, które zagwarantują wygodne spożywanie potraw.

Krzesła do kuchni – zapomnij o przestarzałych wzorach!

Krzesła do kuchni na ogół kojarzymy z ciężkimi siedziskami z drewna, które zazwyczaj wytwarzane były na masową skalę w staroświeckich według dzisiejszych standardów wzorach. Tego typu PRL-owskie krzesła przeważnie nie wyróżniały się wysoką wygodą użytkowania, ponieważ tapicerowane wypełnienia na siedzisku czy oparciu były poniekąd rzadkością. Szczęśliwie twórczy nowoczesnych krzeseł do kuchni wytwarzają dzisiaj dziesiątki ich modeli, zatem planując kuchnię bez problemu znajdziemy mebel odpowiedni nie tylko do użytej we wnętrzu kolorystyki, ale także jego stylu. Oprócz tego krzesła do jadalni, które oferowane są w sklepach to meble prawidłowo wyprofilowane oraz nadzwyczaj wygodne.

Jak dopasować krzesła do kuchni?

Niewątpliwie najprościej kupić je w zestawie wraz ze stołem, aczkolwiek coraz częściej projektanci wnętrz dobierają te elementy oddzielnie. Wybór krzeseł do kuchni bywa kłopotliwy, bowiem należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Inne siedziska pasować będą do wyspy w kuchni (takiej ladzie idealnie będą wyglądać wysokie hokery), a inne krzesła do obszernej jadalni w tradycyjnym stylu, w której stanie wysoki stół z drewna. Wysokość blatu także jest znaczący – trzeba dobrać krzesło tak, by jego siedzenie nie było ani za wysoko ani za nisko, innymi słowy tak, żeby ramiona osoby jedzącej były ułożone w komfortowej pozycji. Prócz tego, jeżeli krzesło ma podłokietniki, koniecznie należy sprawdzić czy bez przeszkód da się wsunąć do końca krzesło.

Co ważne, warto kierować się kwestią wizualną, lecz również upodobaniami jego użytkowników – w końcu krzesła do jadalni muszą przede wszystkim wygodne! Nie wszyscy przecież lubią niskie oparcia, niektórych denerwują podłokietniki, inni natomiast wolą miękkie siedziska.